Latvijas Republikas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā

04.02.2015. 15:23

2015. gada pirmajā pusē mēs nodrošinām Eiropas Savienības Padomes prezidentūras norisi. Lai veiktu ar to saistītos pienākumus, proti, vadītu 1500 sanāksmju 230 darba grupu, mūsu Pastāvīgās pārstāvniecības darbinieku skaits Briselē ir palielināts līdz 185. Šeit mēs esam pulcējuši savus labākos speciālistus. 

Prezidentūras galvenās prioritātes ir konkurētspējīga Eiropa, digitāla Eiropa un Eiropa pasaulē, jeb iesaistījusies Eiropa. Šīs prioritātes ir atspoguļotas arī mūsu pārstāvniecības komandas īpašībās.

Mēs esam konkurētspējīgi: 78% no mums ir vismaz viens maģistra grāds, mēs katrs caurmērā deviņus gadus esam nostrādājuši sabiedriskajā sektorā un runājam 3,6 valodās. 

Mēs jau dzīvojam integrētā digitālā sabiedrībā: 91% no mums ir konts vismaz vienā sociālo mediju tīklā un 94% lieto viedtālruni.

Mēs esam iesaistījušies: vairāk nekā 80% no mums ir reiz dziedājuši korī un gandrīz puse seko Latvijas nacionālā sporta veida – hokeja norisēm. Teju 60% no mums ir pabijuši vismaz vienā no sešām Austrumu partnerības valstīm: šai iniciatīvai tiek pievērsta liela uzmanība mūsu ‘Latvija pasaulē’ prioritātes darba kārtībā. 

Tas ir labs prasmes un pieredzes apvienojums, neraugoties uz mūsu darbinieku samērā nelielo vidējo vecumu – 35 gadiem. Mums prieks, ka varam risināt aktuālos ES jautājumus no sava īpaša skatupunkta un ar savu īpašo lietpratību.

infogr bris                       

Aktualitātes

27. februāris, 12:42
Uzzini, kā Latvijas un Eiropas Savienība veicina izglītības pieejamību attīstības valstīs

Katrs mēnesis Eiropas gada attīstībai ietvaros tiek veltīts noteiktai attīstības sadarbības tēmai. Februāris ir izglītības mēnesis, tādēļ gada oficiālajā mājaslapā ikviens...

Lasīt vairāk