Latvijas vēsture izdota baltkrievu valodā

20.07.2017. 14:47
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šī gada 19. jūlijā Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā tika atklāts Dr.habil.hist. profesora Antonija Zundas un Dr.habil.hist. profesora Ilgvara Butuļa izdevums “Latvijas vēsture” baltkrievu valodā. Izdevuma atklāšana notika Latvijas ārlietu ministra E.Rinkēviča vizītes laikā Baltkrievijā.

Pasākumā klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs, Baltkrievijas Pārstāvju Palātas deputāte un “Baltkrievu valodas biedrības” vadītāja vietniece Jeļena Aņisima, kā arī “Latvijas Dzelzceļa” pārstāvniecības vadītāja Baltkrievijā Una Vītola.

Līdz šim Latvijas vēsture nav tulkota un izdota baltkrievu valodā vienota izdevuma veidā, kas būtu pieejama plašākai sabiedrības daļai. Grāmatā tiek sniegts apskats par Latvijas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Izdevuma atklāšanā Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā piedalījās diplomātiskais korpuss, Baltkrievijas Ārlietu ministrijas, Baltkrievijas vēstures un kultūras darbinieki, kā vēstniecības sadarbības partneri.  

Profesoru A.Zundas un I.Butuļa vēstures izdevums baltkrievu valodā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm. Tā īstenošanā atbalstu sniedza A/S “Latvijas Dzelzceļš”. Grāmata izdota Dmitrija Kolasa (Зміцер Колас)  izdevniecībā.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā