Ministrs Kaspars Gerhards pārrunā sadarbības jautājumus ar Baltkrieviju

21.04.2017. 12:49

Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards vizītes laikā Minskā no 19.-21.aprīlim tikās ar Baltkrievijas dabas resursu un vides aizsardzības ministru Andreju Kovhuto (Андрей Ковхуто), sakaru un informatizācijas ministru Sergeju Popkovu (Сергей Попков), kā arī sporta un tūrisma ministra pirmo vietnieku Vjačeslavu Durnovu (Вячеслав Дурнов).

Tiekoties ar Baltkrievijas dabas resursu un vides aizsardzības ministru A. Kovhuto, ministrs K.Gerhards atzīmēja Latvijas puses ieinteresētību noslēgt divpusēju vienošanos ar Baltkrieviju kodoldrošības jomā. K.Gerhards uzsvēra, ka divpusējs līgums sniegs abu pušu atbildīgajiem dienestiem iespēju operatīvi apmainīties ar informāciju, kā arī paredz vairākas citas priekšrocības. Tikšanās laikā puses pārrunāja vienošanās noslēgšanu Daugavas (Zapadnaja Dvina) aizsardzībai, kā arī vairākus citus sadarbības jautājumus, tostarp, par informācijas apmaiņu starp abu valstu vides dienestiem par vides stāvokli.

Papildus vizītes laikā ministrs K.Gerhards pārrunāja sadarbību informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jautājumos, tostarp Latvijas puse informēja par iespējamiem sadarbības projektiem IKT jomā, kas būtu īstenojami pārrobežu sadarbības programmas ietvaros, kā arī sadarbību tūrisma jomā. Vizītes laikā K.Gerhards arī apmeklēja specializēto starptautisko forumu telekomunikācijas, informācijas un banku tehnoloģiju jomā “TIBO – 2017”.

Uzsākot vizīti Minskā, ministrs K.Gerhards tikās ar Latvijas vēstnieku Baltkrievijā Dr. Mārtiņu Virsi.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā