Brestā ar Latvijas vēstniecības atbalstu notiek reģionālais Latvijas-Baltkrievijas Biznesa forums

27.04.2012. 16:22

27.aprīlī Baltkrievijas pilsētā Brestā notiek 2.reģionālais Latvijas-Baltkrievijas Biznesa forums, kurš ir organizēts ar Latvijas vēstniecības atbalstu.

Latvijas vēstniecības Baltkrievijā pārstāvis Kristaps Brusbārdis savā runā foruma atklāšanā uzsvēra Latvijas un Baltkrievijas savstarpējās tirdzniecības pozitīvo dinamiku, īpaši atzīmējot biznesa sakaru attīstības nozīmi tieši reģionālajā līmenī.

Forumā tiek izskatītas Latvijas un Baltkrievijas uzņēmēju sadarbības iespējas reģionālajā līmenī tirdzniecības un investīciju jomās, paredzēta Ventspils pilsētas ekonomiskā potenciāla prezentācija, dalība gadatirgus izstādē, kontaktu-kooperācijas biržā, Brestas reģiona vadošo uzņēmumu iepazīšana.

Tiek plānots, ka forumā tiks parakstīti sadarbības līgumi starp LTRK Liepājas reģionālo nodaļu un Brestas Rūpniecības un tirdzniecības palātu, Latvijas-Baltkrievijas Lietišķās sadarbības padomi un brīvo ekonomisko zonu „Bresta”, ka arī noslēgti vairāki biznesa darījumi, piemēram, starp Latvijas kompāniju „Felikss” un Brestas Elektrotehnisko rūpnīcu, SIA „Gigi” un Baltkrievijas kompāniju „Savuškin produkt”.

Tajā piedalās vairāk nekā 20 dažādu nozaru Latvijas kompānijas, kā arī Rīgas un Ventspils pašvaldību pārstāvji, Daugavpils pilsētas Direktoru un uzņēmēju padomes vadītāji, LTRK, Latvijas-Baltkrievijas Lietišķās sadarbības padomes un Latvijas – Baltkrievijas ekonomisko attiecību veicināšanas biedrības vadītāji.

Savukārt no Baltkrievijas plaši pārstāvēti visi vadošie Rietumu reģiona uzņēmumi, kuriem ir interese attīstīt sadarbību ar Latvijas partneriem tādās jomās kā lauksaimniecības produktu ražošana, loģistika, celtniecība, augstās tehnoloģijas, sabiedriskā ēdināšana.

Forums Brestā ir šogad jau otrais Latvijas-Baltkrievijas reģionālais pasākums biznesa sadarbības attīstības jomā – martā Novopolockas pilsētā notika pirmais Latvijas – Baltkrievijas pierobežu pašvaldību vadītāju salidojums, kurā tika organizēts arī biznesa forums.