Edgars Rinkēvičs ar ES budžeta un cilvēkresursu komisāru apspriež ES finanšu nākotni

01.11.2017. 20:17

1. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ES budžeta un cilvēkresursu komisāru Ginteru Etingeru (Günther Oettinger), lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar nākamo ES daudzgadu budžetu un apspriestu Latvijas intereses.

Sarunas laikā ministrs uzsvēra svarīgākās Latvijas prioritātes – Kohēzijas politiku, tostarp ES struktūrfondu pieejamību pēc 2020. gada, Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un nepieciešamību pēc tiešmaksājumu izlīdzināšanas un papildu finansējuma lauku attīstībai, kā arī turpmāku finansējumu tādām ES programmām kā pētniecības un inovāciju attīstības instruments (Apvārsnis 2020), Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (Rail Baltica dzelzceļa un enerģētikas infrastruktūras veidošanai) CEF un izglītības un zinātnes apmaiņas programma (Erasmus+). Ministrs E. Rinkēvičs uzsvēra, ka ES finansējums ir būtisks stimuls Latvijas izaugsmei, savukārt konverģence veicinās vienotu ES redzējumu tādos ES svarīgos jautājumos kā migrācija, sociālie standarti, darbinieku nosūtīšanas direktīva. Komisārs G. Etingers izteica gandarījumu par straujo Latvijas attīstību, ņemot vērā progresu, kas ir panākts kopš neatkarības atgūšanas un iestāšanās ES 2004. gadā. Latvija ir panākusi ļoti daudz, un tas ir bijis iespējams, pateicoties Kohēzijas politikas un KLP finansējumam. G. Etingers pauda uzskatu, ka Kohēzijas politikas un KLP finansējumam jābūt pieejamam arī pēc 2020. gada. 

Vizītes laikā G. Etingers tikās arī ar Saeimas Eiropas lietu komisijas pārstāvjiem, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un zemkopības ministru Jāni Dūklavu. Komisārs atzīmēja, ka Latvijas valdībai ir konsekventa un vienota nostāja par svarīgākajām Latvijas prioritātēm ES daudzgadu budžetā pēc 2020. gada. 

Tāpat notika komisāra G. Etingera publiskās debates ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. NVO, žurnālistiem un pētnieciskās jomas pārstāvjiem bija iespēja uzdot jautājumus G. Etingeram, kā arī vērst uzmanību uz jomām, kas Latvijai būs svarīgas arī pēc 2020. gada. 

Vizītes kontekstu veido Eiropas Komisijas (EK) 28. jūnijā publicētais pārdomu dokuments par ES finanšu nākotni, kā arī EK uzsāktais darbs jaunā priekšlikuma sagatavošanai par ES daudzgadu budžetu pēc 2020. gada. Komisijas priekšlikuma publicēšana ir gaidāma 2018. gada maijā. Pēc jaunā priekšlikuma publicēšanas sāksies ES Padomes un Eiropas Parlamenta sarunas par ES nākotnes budžetu. Latvijā vadošā institūcija jautājumā par ES daudzgadu budžetu ir Ārlietu ministrija. Tāpēc ciešā sadarbībā ar Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju un citām nozaru ministrijām un sociālajiem partneriem tā vada un koordinē gatavošanās procesu sarunām par ES finanšu shēmu pēc 2020. gada.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā