Parlamentārā sekretāre piedalīsies ES tirdzniecības ministru neformālajā sanāksmē Briselē

11.10.2017. 10:16

No 11. līdz 12. oktobrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies augsta līmeņa diskusijā “State of Europe” Briselē par Eiropas ekonomisko, politisko un sociālo situāciju. Diskusijā tiks veltīta uzmanība Eiropas Savienības daudzgadu budžetam, migrācijai, ekonomikas izaugsmei, tehnoloģiskajai revolūcijai, ģeopolitikai un nozīmīgām vēlēšanām ES dalībvalstīs un citviet.

Šogad augsta līmeņa diskusijā tiks spriests, kā Eiropā tiek pārvarēta politiskā un līderības krīze un meklēts veids, lai Eiropa būtu vairāk orientēta uz tās pilsoņu vajadzībām. Tāpat tiks apspriestas tādas tēmas kā demokrātija digitālajā gadsimtā, nodarbinātība, izglītība un labklājība nākotnē. Sarunu rezultātā tiks noteiktas galvenās politikas prioritātes, lai pārvarētu izaicinājumus klimata pārmaiņu, demogrāfiskās situācijas, digitalizācijas un drošības jomās, ņemot vērā arī Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības radītās konsekvences.

Diskusijas organizatori īpašu vērību pievērsīs cilvēku spējai mainīt šodienas politikā valdošos likumus un pāriet no neziņas un nedrošības perioda uz jaunu iespēju laiku Eiropā.

Augsta līmeņa diskusija “State of Europe” Briselē tiek organizēta ik gadu, un tajā piedalās Eiropas politiskie līderi, kā arī uzņēmējdarbības, mediju un sabiedrības pārstāvji.

13. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies ES tirdzniecības ministru neformālajā sanāksmē, kurā tiks apspriesta Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Ž. K. Junkera runas aspekti par ES stāvokli tirdzniecībā, kā arī līdzšinējais un sagaidāmais progress sarunās par brīvās tirdzniecības nolīgumiem. Paredzēts, ka ES tirdzniecības komisāre S. Malmstrēma informēs par sagatavošanas procesu Pasaules Tirdzniecības organizācijas 11. Ministru konferencei gada beigās.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā