Ārlietu ministrijas nostāja par notikumiem Spānijā, Katalonijas autonomajā apgabalā

02.10.2017. 13:04

Attiecībā uz Katalonijas jautājumu Latvijas valdības nostāja ir nemainīga: tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un Konstitūciju.

Paužam nožēlu par konstatētajiem vardarbības gadījumiem un ceram, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā.

Vēlamies uzsvērt, ka vardarbība nav piemērota metode, kas būtu izmantojama politiskajā procesā. Vienlaikus aicinām iesaistītās puses ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā.

Spānijai un Latvijai ir ciešas divpusējās attiecības, un tā ir Latvijas sabiedrotā ES un NATO, un citās starptautiskās organizācijās. Tā ir demokrātiska, likuma varu respektējoša valsts, tās ieguldījums ES vērtību aizstāvēšanā pasaulē ir nenovērtējams. Tāpēc situācija ir jārisina, ievērojot dalībvalsts un ES atbilstošo normatīvo regulējumu. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā