Rīgā notiks ikgadējais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2017” (LATO)

29.09.2017. 11:21

Šī gada 29. - 30. septembrī Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notiks ikgadējais ārpolitikai un drošībai veltītais starptautiskais forums “Rīgas konference 2017”. Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Latvijas Aizsardzības ministriju.

“Kopš saviem pirmsākumiem 2006. gadā “Rīgas konference” ik gadu ir apliecinājusi savu arvien pieaugošo nozīmi un aktualitāti mūsdienu komplicētajā starptautiskajā vidē.  Esmu gandarīts, ka arī šogad to apmeklēs politikas eksperti, diplomāti un žurnālisti no vairāk nekā 40 valstīm. Šī gada dienas kārtībā jautājumi, kas arvien vairāk nodarbina mūsu prātus un domas: gan NATO loma starptautisko attiecību kontekstā, gan Krievijas nākotnes attīstības scenāriji, gan Brexit process un tā ietekme uz Eiropas Savienību, gan Austrumu partnerības valstu perspektīvas. Kādā pasaulē dzīvosim mēs un nākamās paaudzes? “Rīgas konferences” diskusijas, kā allaž, solās būt spraigas un saistošas,” Latvijas Replublikas Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

"Šogad, papildus drošības un ģeopolitiskajiem jautājumiem, “Rīgas konferences” programmā ir iekļauta ļoti aktuāla tēma - populisma fenomens pasaulē. Mēs nedrīkstam ignorēt nozīmīgas sabiedrības daļas bažas, tāpēc ir jāmeklē veids, kā saglabājot mūsu vērtības, rast efektīvus risinājumus mūsu drošības un labklājības nodrošināšanai. Tas ir iespējams tikai tad, ja sabiedrībā ir specīgas demokrātijas, likuma varas un cilvēktiesību tradīcijas, ja par tām iestājas politiskie līderi, kas sniedz skaidru redzējumu kā risināt iekšējos un ārējos izaicinājumus. Ceru, ka “Rīgas konferences” diskusijas sniegs ieguldījmu šīs tēmas attīstībā,” Edgars Rinkēvičs, Latvijas Republikas ārlietu ministrs.

Šogad aicināto viesu statusā Rīgā sagaidīsim Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser), Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Singu Sadžanu (Harjit Singh Sajjan), Lietuvas ārlietu ministru Līnu Linkeviču (Linas Linkevičius), Moldovas premjerministra vietnieku, Ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Andreju Galburu (Andrei Galbur), Ukrainas Ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klimkin) un Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Urbanu Alīnu (Urban Ahlin). Dalību apstiprinājuši  arī ASV Tēvzemes drošības departamenta vecākā padomniece Katrīne Kornel Gorka (Kathrine Cornell Gorka), Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības bankas galvenais ekonomists Sergejs Gurjevs (Sergei Guriev), Air Baltic korporācijas valdes priekšsēdētājs Martins Gauss (Martin Gauss), žurnālisti no The Economist, BBC, The Guardian, Politiken (Dānija), The Wallstreat Journal un vēl 500 dalībnieku no 40 valstīm. Konferences programma un dalībnieku saraksts ir pieejams “Rīgas konference 2017” mājas lapā: www.rigaconference.lv.

“Foruma lielākā pievienotā vērtība ir spēja katru gadu piesaistīt arvien lielāku ekspertu, politiķu, uzņēmēju un žurnālistu skaitu. Rīgas konference kā būtisks augsta līmeņa debašu, tikšanās un tīklošanās notikums ir mūsu lielākā motivācija, organizējot konferenci jau divpadsmit gadus. Savukārt katru gadu aizvien augošais reģistrēto dalībnieku un tiešraides skatītāju skaits - mūsu darba labākais novērtējums”, Toms Baumanis, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs.

Konferences diskusijas īpašā tiešraides programmā varēs vērot portālā DELFI un “Rīgas konference  2017” mājas lapā www.rigaconference.lv Skatītāji aicināti piedalīties diskusijā, izmantojot Twitter un mirkļbirku #RigaConf17. Konferences darba valoda – angļu. Tiešraidē būs pieejams sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Konferenci atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds,  ASV Vācijas Maršala fonda projekts “ “Melnās jūras trasts reģionālajai sadarbībai”, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Amber Distribution Latvija”, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, AS “Swedbank”, Rīgas Dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Gruzijas vīni, “FIMA”, “Hytera”, Audi Latvija, Moller auto Rīga, Moller auto Lidosta, Starptautiskā lidosta “ Rīga”.

Informatīvais atbalsts:

LMT Straume, Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, IR, Hromadske International, The Lithuania Tribune, Postimees, New Eastern Europe, iPress.ge.

Sīkākai informācijai:

Inese Loce
Rīgas konference 2017
Mediju un tiešraides programmas koordinatore
www.rigaconference.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
23475868

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā