Varšavā sākas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme

12.09.2017. 12:17

No 11. līdz 22. septembrim Varšavā, Polijā, notiek Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme, kas ir nozīmīgākā ikgadējā cilvēktiesību un demokrātijas jautājumiem veltītā konference Eiropā. Tajā piedalās dalībvalstu kompetento institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri diskutēs par valdību uzņemto saistību izpildi cilvēktiesību, pamatbrīvību, demokrātijas, tolerances un nediskriminācijas jomā. Latvijas delegāciju konferencē vada Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans.

Līdztekus tematiskajām sesijām konferencē notiks aptuveni 100 neatkarīgas paneļdiskusijas par dažādām tēmām, kuras organizēs EDSO institūcijas un dalībvalstis, kā arī pilsoniskās sabiedrības organizācijas. Latvijas delegācija sadarbībā ar Norvēģijas delegāciju 13. septembrī rīkos tematisku diskusiju par sieviešu un jauniešu tiesību stiprināšanu un radikalizācijas novēršanu Centrālāzijas reģionā, īpaši uzsverot Latvijas ieguldījumu šīs problēmas risināšanā. Par darbību šajā jomā pieredzē dalīsies cilvēktiesību eksperti un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas, Kirgizstānas un Tadžikistānas, kā arī neatkarīgā pētījumu centra International Crisis Group pārstāvji. Diskusija tiek rīkota kā viens no Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas ārvalstīs pasākumiem.

Plašāka informācija par dalības iespējām pasākumā un ar to saistītiem dokumentiem ir pieejama EDSO ODIHR mājaslapā: www.osce.org/odihr/hdim_2017.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā