Ārlietu ministrs pārrunā Latvijas un Uzbekistānas ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas

29.08.2017. 15:33

29. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Uzbekistānas ārējās tirdzniecības ministru un Latvijas un Uzbekistānas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju Eljoru Gaņijevu (Elyor Ganiev).

Ministri atzinīgi novērtēja Latvijas un Uzbekistānas veiksmīgo sadarbību, kas izveidojusies 25 gadu laikā kopš abas valstis nodibinājušas diplomātiskās attiecības. Izveidojusies konstruktīva sadarbība gan divpusēji, gan Eiropas Savienības un Uzbekistānas attiecību ietvaros. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Centrālāzijas reģionam ir prioritāra nozīme Latvijas ārpolitikā. Viņš pauda cerību, ka Latvijas un Uzbekistānas starpvaldību komisijas sēde, kas notiks Rīgā 30. augustā, dos papildu impulsu turpmākai ekonomisko sakaru attīstībai.

E. Gaņijevs informēja par Uzbekistānā uzsāktajām valsts pārvaldes un ekonomikas reformām, kas ļaus uzlabot biznesa un investīciju vidi valstī. Viņš iepazīstināja ar uzbeku puses iecerēm palielināt Uzbekistānas preču eksportu uz Eiropu, izmantojot Latvijas piedāvātās transporta un loģistikas iespējas. Kā perspektīvas sadarbības nozares tika minētas tekstila rūpniecība, farmācija, lauksaimniecības produkcijas pārstrāde. E. Gaņijevs aicināja Latvijas uzņēmējus izmantot Uzbekistānas piedāvātās iespējas darbības attīstīšanai Centrālāzijas reģionā. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka īpaša nozīme ekonomisko un tūrisma sakaru veicināšanai ir avioreisiem no Taškentas caur Rīgu uz Ņujorku, un aicināja turpināt labo sadarbību šajā jomā. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību arī tālāk attīstīt tiešo aviosatiksmi starp abām galvaspilsētām.

Runājot par Latvijas un Uzbekistānas sadarbību citās nozarēs, E. Rinkēvičs atzīmēja sekmīgo sadarbību izglītības jomā – Latvijas augstskolās studē vairāk nekā 1000 studentu no Uzbekistānas, izmantojot šeit piedāvātās Eiropas Savienības līmeņa izglītības ieguves iespējas.

Ministri vienojās turpināt sekmēt Latvijas un Uzbekistānas politisko dialogu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā