Atvadu vizītē pie valsts sekretāra ierodas Beļģijas vēstniece

13.07.2017. 17:53

13. jūlijā valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Fransīnu Šenaju (Francine Chainaye), kura Latvijā uzturas atvadu vizītē.

Valsts sekretārs izteica pateicību vēstniecei par viņas paveikto divpusējo attiecību veicināšanā, kā arī atbalstu frankofonās vides stiprināšanā Latvijā.

Pārrunājot drošības politikas aktualitātes, A. Pildegovičs pateicās Beļģijai par tās aktīvo dalību kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumos mūsu reģionā, tostarp NATO gaisa patrulēšanas misijā un paplašinātajā klātbūtnē Baltijas valstīs.

Valsts sekretārs aicināja Beļģijas pusi līdzdarboties un iesaistīties Latvijas valsts simtgades pasākumos Beļģijā.

Vēstniece sarunā atzīmēja Baltijas un Beniluksa valstu daudzpusējo konsultāciju nozīmi. Šādā formātā ir iespēja pārrunāt Eiropas Savienības aktualitātes, īpaši ņemot vērā, ka šogad tajā tika iesaistītas arī Ziemeļvalstis.

F. Šenaja ir Beļģijas vēstniece Latvijā ar rezidenci Stokholmā kopš 2015. gada 25. augusta. Viņa ir karjeras diplomāte un Beļģijas ārlietu dienestā strādā kopš 1992. gada.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā