Atvadu vizītē pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ierodas Zviedrijas vēstnieks

03.07.2017. 16:59

3. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Zviedrijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Henriku Landerholmu (Henrik Landerholm), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

Ārlietu ministrs pateicās vēstniekam par viņa ieguldījumu Latvijas un Zviedrijas divpusējo attiecību veicināšanā, t. sk. visplašākā spektra augsta līmeņa divpusējo vizīšu organizēšanā. E. Rinkēvičs uzsvēra abu valstu ekonomiskās sadarbības pozitīvo attīstību, apliecināja Latvijas interesi par investīciju piesaisti, atzinīgi novērtēja Zviedrijas atbalstu Rīgas Juridiskās augstskolas īstenotajai Programmai Eiropas tiesībās un ekonomikā Austrumu partnerības, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem.  

Ministrs un vēstnieks pārrunāja politisko un drošības procesu dinamiku Eiropā un bija vienisprātis, ka Latvijai un Zviedrijai jāturpina sadarbība drošības stiprināšanai Baltijas jūras reģionā. Izmantojams ir gan divpusējais dialogs, gan mehānismi, ko sniedz NATO. Zviedrijas un arī Somijas sadarbība ar NATO šajā jomā ir visnotaļ sekmējošs  faktors.

Tikšanās noslēgumā vēstnieks H. Landerholms atzina, ka Latvijā strādājis ar patiesu interesi un šeit pavadītajos gados ir guvis vērtīgu pieredzi un lieliskus iespaidus.

Vēstnieks H. Landerholms darbu Latvijā uzsāka 2013. gada septembrī. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā