Latvijas un Mičiganas sadarbība gadsimta ceturkšņa garumā

17.06.2017. 12:37

17. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu senatoru Geriju Pīteru (Gary Peters), lai pārrunātu transatlantiskās attiecības, Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, kā arī turpmāko Latvijas un ASV divpusējo sadarbību, tai skaitā ekonomikas jomā.

Abas puses atzīmēja aktīvos Latvijas un Mičiganas pavalsts sakarus. Īpaši tika izcelta Mičiganas Nacionālās gvardes un Latvijas bruņoto spēku sadarbība, kas ilgst gadsimta ceturksni, un ir laika pārbaudīta un stiprināta. Vienlaikus senators atzīmēja, ka Mičiganas pavalsti un Latviju vieno arī tur mītošā latviešu kopiena, kas ir aktīva un darbīga.

Sarunas laikā A.Pildegovičs uzsvēra Latvijas un ASV stratēģiskās partnerības nozīmīgumu, sadarbojoties divpusēji, kā arī NATO ietvaros. “ASV nodrošinātā militāro spēku klātbūtne Baltijas valstīs un Polijā apliecina ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicina mieru un stabilitāti reģionā,” norādīja valsts sekretārs.

Valsts sekretārs informēja G.Pīteru par Latvijas apņēmību darīt visu nepieciešamo, lai uzlabotu aizsardzības spējas. A.Pildegovičs apliecināja, ka plānojam Latvijas aizsardzības budžeta pieaugumu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta 2018. gadā. Vienlaikus Latvija ir devusi un arī turpmāk plāno dot ieguldījumu starptautiskajā drošībā, tai skaitā terorisma apkarošanā, svarīgi ir pilnveidot sadarbību stratēģiskās komunikācijas jautājumos.

ASV senators uzteica Latvijas paveikto aizsardzības jomā un pauda stingru atbalstu Latvijas centieniem.

Sarunas noslēgumā tika pārrunāti ES Austrumu partnerības valstu izaicinājumi, attīstība un transformācijas ceļš uz demokrātisko vērtību ieviešanu. A.Pildegovičs informēja G.Pīteru par Latvijas sniegto atbalstu šo mērķu sasniegšanai, uzsverot, ka divpusējo sadarbību ir nepieciešams turpināt.

Uzziņai:

Amerikas Savienoto Valstu senators Gerijs Pīters (Gary Peters) Latvijā uzturas reģionālas vizītes ietvaros. Latvijā ASV senators ir ticies ar Aizsardzības ministrijas un NATO Stratēģiskās komunikācijas Izcilības centra pārstāvjiem, kā arī apmeklējis Ādažu militāro bāzi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā