Parlamentārā sekretāre Berlīnē piedalīsies diskusijā par Eiropas globalizāciju

16.06.2017. 17:48

No 16. līdz 17. jūnijam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Berlīnē piedalīsies Vācijas Kērbera fonda (Körber-Stiftung) rīkotajā vēstures forumā (Körber History Forum), kurā uzmanība tiks veltīta mūsdienu politiskajiem izaicinājumiem vēstures norišu kontekstā.

Parlamentārā sekretāre uzstāsies paneļdiskusijā par Eiropas globalizāciju un nacionālismu (“Is Europe paying the price for globalisation with renationalisation?”). Diskusijas dalībnieki būs arī Jeruzalemes Ebreju universitātes (Hebrew University of Jerusalem) politikas zinātnes profesors Šlomo Avineri (Shlomo Avineri), Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes augstskolas (London School of Economics and Political Science) goda profesors Gvitians Prins (Gwythian Prins), kā arī Minhenes Mūsdienu vēstures institūta (Institute of Contemporary History) direktors Andrēass Viršings (Andreas Wirsching).

Pasākumā arī piedalīsies Eiropas komisārs ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas jautājumos Pjērs Moskoviči (Pierre Moscovici) un Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible (Wolfgang Schäuble).

Citas foruma diskusijas sesijas tiks veltītas Krievijas ārpolitikai, pasaules politiskajiem spēlētājiem, Vācijas lomai Eiropas ārpolitikā, kā arī iespējamajiem scenārijiem ilgstoša miera nodrošināšanai pasaulē.

Kērbera vēstures forums katru gadu pulcē ap 200 dalībnieku – politiķus, zinātniekus, viedokļu līderus no Vācijas, citām Eiropas valstīm un ASV.

Uzziņai

Kērbera fonds ir bezpeļņas organizācija, ko 1959. gadā dibināja vācu uzņēmējs Kurts Kērbers (Kurt Körber). Fonda galvenie darbības virzieni ir diskusiju platformas un projektu veicināšana par aktuāliem sociāliem un politiskiem jautājumiem, koncentrējoties uz Eiropas ārpolitiku Tuvajos Austrumos un Austrumeiropā, Krieviju un NVS valstīm. Fonda galvenā mītne atrodas Hamburgā ar starptautisko attiecību nodaļu Berlīnē.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā