Ārlietu ministrs piedalīsies ES Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā

16.06.2017. 17:59

19. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā.

Ārlietu ministri izvērtēs sasniegto progresu ES Globālās stratēģijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieviešanā un diskutēs par aktuālo ES–NATO sadarbībā. Tāpat ministriem būs iespēja apmainīties viedokļiem par starptautiskajiem centieniem cīņā pret terorismu, tostarp par panākto progresu Irākā un par atbalstu valsts atjaunošanai. 

Padomē plānota arī diskusija par migrācijas partnerību satvara ieviešanu un sadarbību ar nelegālās migrācijas izcelsmes un tranzīta valstīm. Ārlietu ministri pārrunās arī aktuālo situāciju Līča reģionā saistībā ar vairāku valstu lēmumu pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Kataru. 

Tāpat Ārlietu padomes laikā norisināsies ES un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministru tikšanās, lai pārrunātu gatavošanās procesu Austrumu partnerības samitam šī gada 24. novembrī Briselē.

Lai sniegtu iespēju diskutēt par konkrētām iniciatīvām ES un Gruzijas ciešākā sadarbībā, Latvija un Slovākija kopīgi organizē arī ES dalībvalstu ārlietu ministru tikšanos ar Gruzijas ārlietu ministru Mihailu Džanelidzi (Mikheil Janelidze).

Informācijai

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Austrumu partnerība ir daļa no Eiropas Savienības kaimiņu politikas, kas tika uzsākta 2004. gadā, lai ES paplašinoties izvairītos no krasas norobežošanās starp tās dalībvalstīm un kaimiņvalstīm, tādējādi veicinot labklājību, stabilitāti un drošību reģionā kopumā. Austrumu partnerība tiek īstenota attiecībā uz Baltkrieviju, Moldovu un Ukrainu Austrumeiropā, un Gruziju, Armēniju un Azerbaidžānu Dienvidkaukāzā.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā