Briselē notiks ES Vispārējo lietu padomes sanāksme 27 dalībvalstu formātā

19.05.2017. 17:15

22. maijā Briselē Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas notiks 27 dalībvalstu sastāvā, Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vispārējo lietu padomē 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis apstiprinās lēmumu par sarunu uzsākšanu ar Apvienoto Karalisti par izstāšanos no ES, kā arī ES sarunu mandātu. Tāpat tiks apstiprināts lēmums par īpašas darba grupas izveidi Padomē darbam ar izstāšanās sarunām ar Apvienoto Karalisti.

Eiropas Savienības sarunu mandāts aptver jautājumu loku, kas atrisināmi izstāšanās sarunu pirmajā fāzē, piemēram, pilsoņu tiesības, finanšu saistības, kas izriet no Apvienotās Karalistes dalības Eiropas Savienībā. Izstāšanās sarunu sākumposma jeb tā dēvētās pirmās izstāšanās sarunu fāzes mērķis ir panākt vienošanos par būtiskākajiem izstāšanās jautājumiem, lai nodrošinātu tiesisko skaidrību pilsoņiem, uzņēmējiem, dalībvalstīm, starptautiskajiem partneriem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā