Parlamentārā sekretāre piedalīsies diskusijā par Eiropas un Krievijas attiecību nākotni

19.05.2017. 11:49

No 21. līdz 23. maijam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Vācijas Kērbera fonda (Körber-Stiftung) rīkotajā apaļā galda diskusijā ("Bergedorf Round Table"), kas veltīta Eiropas un Krievijas attiecību nākotnes tematikai.

Konferences vadītāji ir aicinājuši parlamentāro sekretāri teikt atklāšanas uzrunu sesijā, kas veltīta drošības jautājumiem reģionā. Citas diskusiju sesijas tiks veltītas stabilitātei Tuvajos Austrumos, kultūras un informācijas politikai, ekonomiskās sadarbības izaicinājumiem, kā arī Krievijas un Eiropas attiecību nākotnes perspektīvām.

Vācijas Kērbera fonda sadarbībā ar Krievijas Starptautisko lietu padomi organizētais pasākums norisināsies Sanktpēterburgā, un tajā piedalīsies vairāki desmiti augsta līmeņa politiķi, valdību pārstāvji un eksperti no Eiropas valstīm un Krievijas, kā arī ES un NATO institūciju pārstāvji.

Augsta līmeņa apaļā galda diskusiju atklās Kērbera fonda valdes loceklis Tomass Paulsens (Thomas Paulsen) un Krievijas Federācijas ārlietu ministra vietnieks Aleksejs Meškovs (Alexey Meshkov). Diskusijas organizatori cieši sadarbojas ar Minhenes drošības konferenci un tās vadītāju Volfgangu Išingeru (Wolfgang Ischinger).

Diskusiju platforma "Bergedorf Round Table" iedibināta 1961. gadā, un trīs reizes gadā tā pulcē pārstāvjus no politiskās, zinātniskās, uzņēmējdarbības un pilsoniskās vides, veicinot viedokļu apmaiņu par aktuālām tēmām. Pēc pasākuma tiek publicēts diskusijas pārskats. Diskusija norisināsies jau 165. reizi.

 

Uzziņai

Kērbera fonds ir bezpeļņas organizācija, ko 1959. gadā dibināja vācu uzņēmējs Kurts Kērbers (Kurt Körber). Fonda galvenie darbības virzieni ir diskusiju platformas un projektu veicināšana par aktuāliem sociāliem un politiskiem jautājumiem, koncentrējoties uz Eiropas ārpolitiku Tuvajos Austrumos un Austrumeiropā, Krieviju un NVS valstīm. Fonda galvenā mītne atrodas Hamburgā ar starptautisko attiecību nodaļu Berlīnē.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā