Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs ar ASV pārstāvjiem pārrunā reģionālās drošības un attīstības sadarbības jautājumus

19.05.2017. 11:10

No 15. līdz 18. maijam Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Amerikas Savienotās Valstis (ASV). A. Pildegovičs tikās ar ASV Valsts sekretāra vietnieka pienākumu izpildītāju Tomasu Šenonu (Thomas Shannon), Nacionālās drošības padomes Krievijas direktori Fionu Hilu (Fiona Hill), Aizsardzības departamenta Apvienotā štāba priekšnieka ārlietu padomnieku Ričardu Norlandu (Richard Norland), Valsts departamenta Īpašo pārstāvi enerģētikas jautājumos Mēriju Vorliku (Mary Warlick) un citiem Valsts departamenta, un ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (United States Agency for International Development, USAID) pārstāvjiem, kā arī Senāta Ārlietu komitejas padomniekiem. Valsts sekretārs piedalījās arī ASV Vācijas Maršala fonda organizētajā apaļā galda diskusijā par attīstības sadarbības jautājumiem, kā arī Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Center for Strategic and International Studies, CSIS) rīkotajā diskusijā par Baltijas valstu reģiona drošību.

Tiekoties ar ASV amatpersonām, kā arī diskusijās svarīga nozīme tika piešķirta Latvijas un ASV turpmākai sadarbības nostiprināšanai drošības un aizsardzības jomā. Sarunās tika pārrunāta gatavošanās 25. maijā paredzētajam NATO samitam un sabiedroto spēku Baltijas valstīs izvietošanas gaita, situācija Sīrijā un sabiedroto kopīgie centieni cīņā ar ISIS, kā arī drošības situācija Korejas pussalā. Tāpat tika apspriestas iespējas ekonomiskās un enerģētikas jomas sadarbības attīstīšanai, īpaši uzsverot ASV gāzes piegāžu uzsākšanas nozīmi Baltijas jūras reģionam enerģētikas drošības stiprināšanā.

Ar ASV kolēģiem A. Pildegovičs apsprieda arī situāciju Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs un, izvērtējot līdz šim kopīgi īstenotos attīstības sadarbības projektus šajās valstīs, vienojās paplašināt Latvijas un ASV ekspertu veiksmīgo sadarbību.

Vizītes laikā valsts sekretārs pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstu Latvijas vēstniecības Vašingtonā darbiniecei Liānai Eglītei par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Latvijas vēstniecībā, veicinot sadarbību ar ASV dzīvojošiem tautiešiem un Latvijas kultūras projektus īstenošanu, kā arī piedaloties Latvijas valsts amatpersonu vizīšu organizēšanā ASV.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā