Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Padomes Ministru komitejas sesijā Kiprā

17.05.2017. 18:23

18. un 19. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas 127. sesijā, kas norisināsies EP prezidējošās valsts Kipras galvaspilsētā Nikosijā. Ministru komitejas sesijās, kas norisinās reizi gadā, EP dalībvalstu pārstāvji aicināti izvērtēt organizācijas paveikto, kā arī izvirzīt turpmākās prioritātes.

Šī gada sesijas uzmanības lokā būs ar cilvēktiesību, likuma varas un demokrātijas jomām saistītie izaicinājumi Eiropā, tostarp balstoties uz EP ģenerālsekretāra Turbjērna Jaglanda (Thorbjørn Jagland) sagatavoto tematisko ziņojumu. Parakstīšanai tiks atvērta arī jauna EP konvencija – par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kultūras priekšmetiem.

Sesijās noslēgumā prezidentūru EP Ministru komitejā no Kipras pārņems Čehija, kas vadīs Ministru komitejas darbu nākamos sešus mēnešus.

Ministru komitejas sesijas darbā piedalīsies ārlietu ministri un citi valstu pārstāvji no 47 EP dalībvalstīm, kā arī no piecām novērotājvalstīm – Japānas, ASV, Kanādas, Meksikas, Svētā Krēsla – un EDSO, Eiropas Savienības.

 

Informācijai

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949. gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, apvienojot 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995. gadā, un tās nākamā prezidentūra Eiropas Padomes Ministru komitejā paredzēta 2023. gadā.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā