ASV kongresmeņi pauž stingru atbalstu Latvijas drošībai

09.04.2017. 19:42

9. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu Kongresa delegāciju kongresmeņa Bila Šustera (Bill Shuster) vadībā, lai pārrunātu transatlantiskās attiecības, Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, sadarbību transporta un enerģētikas nozarēs. 

E. Rinkēvičs uzsvēra ASV militārās klātbūtnes Baltijas valstu reģionā nozīmi, kā arī apstiprināja Latvijas gatavību ieguldīt aizsardzībā, tostarp turpinot palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP 2018. gadā. Ministrs iepazīstināja ASV kongresmeņus ar Latvijas transporta infrastruktūras priekšrocībām. Tāpat tika pārrunātas Latvijas un ASV sadarbības iespējas enerģētikas drošības jomā.

ASV kongresmeņi pauda stingru politisku atbalstu Latvijas drošībai. Latvija arī turpmāk var paļauties uz ASV Kongresa atbalstu. ASV kongresmeņi izteica pateicību Latvijai par izrādīto solidaritāti un sniegto palīdzību cīņā ar starptautisko terorismu. Īpaši nozīmīgi Latvijai izskanēja piedāvājums veidot sadarbību starp ASV un Latvijas ostām, kā arī izmantot ASV sašķidrinātās gāzes eksporta potenciālu.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī aktualitātes Eiropas Savienībā, Tuvajos Austrumos un attiecības ar Krieviju. 

Vizītes laikā ASV kongresmeņu delegācija apmeklēja Ādažu militāro bāzi un piedalījās apaļā galda diskusijā par transporta jautājumiem. 

Uzziņai:

ASV Kongresa delegācijās sastāvā bija Ārlietu, Bruņoto spēku, Transporta un infrastruktūras, Enerģētikas komitejas pārstāvji: Bils Šusters (Bill Shuster), Bleiks Farentholds (Blake Farenthold), Sems Greivs (Sam Graves), Adams Kinzingers (Adam Kinzinger), Marks Senfords (Mark Sanford), Albio Sairs (Albio Sires), Rendijs Vēbers (Randy Weber) un Gerets Greivs (Garrett Graves). 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā