Amerikas Ebreju komiteja pauž apņemšanos sekmēt Latvijas un ASV sadarbību un transatlantisko saikni

29.03.2017. 16:11

29. martā notika Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča tikšanās ar Amerikas Ebreju komitejas izpilddirektora Deivida Harisa (David Harris) vadīto delegāciju. 

A. Pildegovičs izteica pateicību D. Harisam par Amerikas Ebreju komitejas līdzšinējo politisko atbalstu un solidaritāti Latvijai, atjaunojot valsts neatkarību, sekmējot Latvijas un ASV sadarbību, Latvijas pievienošanos NATO, ASV bezvīzu programmai un iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Valsts sekretārs augstu novērtēja ASV sniegto ieguldījumu NATO kolektīvajā drošībā un atturēšanas spēju uzlabošanā, izmantojot Eiropas valstu drošības atbalsta iniciatīvu un starptautisko operāciju Atlantic Resolve, kas ir būtiski sekmējušas Latvijas drošību. A. Pildegovičs apstiprināja Latvijas gatavību palielināt aizsardzības budžetu, sasniedzot 2% no IKP 2018. gadā. Tāpat viņš informēja par Latvijas plānoto ieguldījumu cīņai pret starptautisko terorismu, kā arī uzsvēra transatlantiskās vienotības saglabāšanas nepieciešamību jautājumā par konflikta atrisināšanu Ukrainā un sankciju piemērošanu Krievijai.  

D. Hariss apliecināja Amerikas Ebreju komitejas apņemšanos arī turpmāk sekmēt ciešas transatlantiskās saites, sniegt ASV atbalstu Latvijas drošībai, kā arī veicināt ekonomisko un cilvēku savstarpējo kontaktu tālāku paplašināšanu.

Amerikas Ebreju komitejas delegācija vizītes laikā tikās arī ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām – Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Ministru prezidentu Māri Kučinski un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani.

 

Informācijai

Amerikas Ebreju komitejas delegācijas vizīte Latvijā ir daļa no plašāka apmeklējuma reģionā. 27. martā delegācija Varšavā piedalījās Amerikas Ebreju komitejas pārstāvniecības Centrāleiropā atklāšanā. Delegācija apmeklēs arī Prāgu.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā