E.Rinkēvičs aicina saglabāt nepārtrauktu rotējošo ASV karavīru klātbūtni Baltijas valstīs

29.03.2017. 00:53

28. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kopā ar Baltijas valstu ārlietu ministriem, Vašingtonā tikās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu (Paul Ryan), ASV Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Bobu Korkeru (Bob Corker) un ASV Senāta Ārlietu komitejas vietnieku Benu Kārdinu (Ben Cardin), lai pārrunātu Latvijas - ASV stratēģisko partnerību, Transatlantiskās attiecības un parlamentāros kontaktus.

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu par regulārajiem un intensīvajiem Baltijas valstu un ASV starpparlamentārās sadarbības kontaktiem pēdējo gadu laikā. “Biežās kongresmeņu un senatoru delegācijas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir sekmējušas ASV pastiprinātu politisku uzmanību un praktisku atbalstu Baltijas valstīm laikā, kad starptautiskā tiesiskā kārtība tiek arvien biežāk pārkāpta un Krievijas ārpolitika ir kļuvusi daudz agresīvāka attiecībā pret kaimiņiem,” sacīja E.Rinkēvičs.

E.Rinkēvičs apliecināja gatavību turpināt Baltijas valstu un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā un kopīgi strādāt pie NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanas.

Ministrs izteica aicinājumu saglabāt nepārtrauktu rotējošo ASV karavīru klātbūtni Baltijas valstīs un informēja par Latvijas apņemšanos 2018.gadā aizsardzības spēju attīstīšanā atvēlēt 2% no iekšzemes kopprodukta.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā