Diskusijās par ES attīstības sadarbības politikas nākotni Latvija akcentē drošības un attīstības ciešāku sasaisti

16.03.2017. 21:10

16. martā Briselē notika Eiropas Savienības (ES) attīstības sadarbības ministru neformālā sanāksme, kurā dalībvalstis pārrunāja ES attīstības sadarbības politikas pārskatīšanu, ES attiecības ar Āfrikas valstīm un migrācijas jautājumus, tostarp Ārējo investīciju plānu.

Diskusijās par attīstības sadarbības politikas pārskatīšanu Latvijas pārstāvji uzsvēra, ka turpmāk politikai ir jākļūst pragmatiskākai un ciešāk saistītai ar ES ārpolitikas stratēģiskajām interesēm. Latvija atbalsta lielāku sasaisti ar ES Globālo drošības un ārējās politikas stratēģiju un sinerģiju ar drošības politikas instrumentiem. Jo īpaši nepieciešams atbalstīt ES tuvāko reģionu attīstību un stabilitāti. Latvijas pārstāvji aicināja ES institūcijas un dalībvalstis turpināt atbalstīt tādus reģionus kā Centrālāziju un ES Austrumu partnerības valstis - Gruziju, Ukrainu, Moldovu, Baltkrieviju. Sanāksmē tika arī uzsvērta pārejas pieredzes vērtība un mazo donoru loma, ieviešot ES attīstības sadarbības politiku.  

Tāpat sanāksmes dienaskārtībā tika apspriesta ES turpmākā sadarbība ar Āfrikas valstīm un ES-Āfrikas samits, kas norisināsies šī gada 29. un 30. novembrī un kura galvenā tēma būs jauniešu iespēju veicināšana. Latvijas delegācija atgādināja, ka, veicinot jauniešu izglītību, nodarbinātību un līdzdalību pārvaldes procesos, mazinām nabadzības, migrācijas un radikalizācijas riskus. Latvijas pārstāvji aicināja veidot padziļinātu sadarbību ar Āfrikas valstīm migrācijas jautājumos, lai sekmētu Āfrikas valstu aktīvāku līdzdalību migrācijas cēloņu novēršanā un citu identificēto problēmu risināšanā. ES un dalībvalstis var sniegt atbalstu, bet pašām partnervalstīm ir jāveic reformas likuma varas, labas pārvaldības, dzimumu līdztiesības, un cilvēktiesību jomās. 

Jautājumā par migrācijas un attīstības sadarbības saskares punktiem Latvija uzskata, ka īpaši svarīga ir migrācijas pamatcēloņu risināšana, cilvēku tirdzniecības un kontrabandas tīklu izskaušana, kā arī efektīva sadarbība migrantu atgriešanai dzimtenē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā