Edgars Rinkēvičs piedalīsies Minhenes drošības konferencē

17.02.2017. 14:06

No 17. līdz 19. februārim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies 53. Minhenes drošības konferencē Vācijā, kurā dalībnieki spriedīs par Eiropas Savienības un NATO nākotni, kolektīvās drošības stiprināšanu, cīņu pret starptautisko terorismu un citiem pasaules izaicinājumiem.

E. Rinkēvičs piedalīsies Eiroatlantiskās drošības līderības grupas (Euro-Atlantic Security Leadership Group) rīkotajā diskusijā par drošības jautājumiem. Tāpat konferences laikā ministram paredzētas divpusējas tikšanās un intervijas plašsaziņas līdzekļiem.

Ikgadējā drošības konference Minhenē ir viens no prominentākajiem šāda veida pasākumiem Eiropā, kas pulcē pasaules valstu līderus, ietekmīgus politiķus un starptautiskās politikas ekspertus. Šogad tajā piedalīsies vairāk nekā 500 dalībnieku – valstu un valdību vadītāji, kā arī ārlietu un aizsardzības ministri. Diskusiju dalībnieku vidū ir Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), ASV viceprezidents Maikls Penss (Michael Richard Pence), Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) un citas augstas amatpersonas.

Minhenes drošības politikas konference pirmo reizi notika 1963. gadā pēc vācu izdevēja Ēvalda fon Kleista (Ewald von Kleist) iniciatīvas. Konferencē piedalījās ministri, parlamenta deputāti, augsta līmeņa bruņoto spēku pārstāvji, zinātnieki un mediju pārstāvji, lai apmainītos viedokļiem par ārpolitikas un drošības politikas izaicinājumiem Eiropas un Amerikas Savienoto Valstu attiecībās.

Plašāka informācija par konferenci: https://www.securityconference.de/en/ 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā