Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs sveic Ukrainas kolēģi diplomātisko attiecību nodibināšanas gadadienā

13.02.2017. 19:10

13. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Ukrainas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andriju Zajacu (Andryi Zayats), kurš bija ieradies vizītē Rīgā laikā, kad Latvija un Ukraina atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienu. Ukrainas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs izteica pateicību Latvijai par sniegto atbalstu Ukrainai, ko ukraiņi jūt un ļoti novērtē gan politiskā, gan sadzīves līmenī. Kā vienu no pozitīvajiem piemēriem A. Zajacs atzīmēja konfliktā Ukrainā cietušo karavīru ārstēšanu Latvijā, kur ar Latvijas mediķu izcilo veikumu, valdības un nevalstiskā sektora atbalstu ir izdevies palīdzēt jau kopumā vairāk nekā 20 Ukrainas karavīriem.

“Esam gandarīti, ka Latvijai un Ukrainai ir izdevies izveidot draudzīgas divpusējās attiecības, kas aptver plašu sadarbības jautājumu loku. Latvija ir gatava arī turpmāk palīdzēt Ukrainai reformu ieviešanā, daloties ar savu pieredzi dažādās jomās, tostarp valsts pārvaldes spēju stiprināšanā,” pārrunājot divpusējās sadarbības jautājumus, akcentēja A. Pildegovičs. Saistībā ar konfliktu Ukrainas austrumos viņš apliecināja, ka Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti, un konsekventi nosoda Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju. A. Zajacs atzina, ka Latvijas politiskais atbalsts valsts suverenitātei un teritoriālai integritātei ir ļoti nozīmīgs.

Atzīmējot diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienu, A. Pildegovičs un A. Zajacs piedalījās arī Ārlietu ministrijas un Ukrainas vēstniecības Latvijā rīkotajā diskusijā "Latvijas un Ukrainas diplomātisko attiecību 25 gadi – veikums un sadarbības perspektīvas". Diskusijā A. Pildegovičs uzsvēra, ka abām valstīm jau vēsturiski veidojušās ciešas un draudzīgas divpusējās attiecības, kuras īpaši dinamiskas kļuvušas pēdējo trīs gadu laikā. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs iezīmēja Latvijas intereses veidot ciešāku sadarbību telekomunikāciju modernizācijas jomā, kā arī multimodālā tranzīta attīstīšanā, kas savienotu Baltijas, Melnās un Kaspijas jūras tranzīta ceļus. Tāpat abu valstu sadarbība varētu tikt attīstīta neatkarīgu masu mediju darbības un ekspertīzes stiprināšanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā