ASV Kongresa Ārlietu komisijas pārstāvji novērtē Latvijas paveikto drošības stiprināšanā

19.10.2016. 10:30

18. oktobrī Latvijas Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs–vēstnieks Marģers Krams un Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja–vēstniece Ingrīda Levrence tikās ar ASV Kongresa Ārlietu komisijas padomnieku un Valsts departamenta pārstāvju delegāciju, kas Latvijā ieradusies, lai iepazītos ar drošības situāciju Latvijā un reģionā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un ASV līdzšinējā divpusējā sadarbība, situācija Ukrainā un pret Krieviju noteiktās sankcijas, sadarbība drošības jomā, tostarp Latvijas robežu drošības paaugstināšanā, turpmākais ASV atbalsts Latvijai un citām reģiona valstīm.

Ārlietu ministrijas amatpersonas uzsvēra, ka novērtē ASV militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas reģionā kopumā, kā arī ASV noteikto rīcību Ukrainas krīzē. Vienlaikus tika uzsvērts, ka Latvija strādā pie savu aizsardzības spēju stiprināšanas, paredzot jau 2018. gadā 2% no IKP aizsardzībai.

ASV Kongresa Ārlietu komisijas padomnieki tikšanās laikā atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto valsts aizsardzības un starptautiskās drošības stiprināšanas ziņā, tostarp Latvijas apņemšanos palielināt izdevumus valsts aizsardzībai. ASV delegācija vēlreiz apliecināja stingru ASV atbalstu NATO principu un apņemšanos ievērošanai NATO Vašingtonas līguma 5. panta ietvaros.

Pārrunājot Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā, puses bija vienisprātis, ka pret Krieviju noteiktās sankcijas iespējams atcelt vienīgi pēc pilnīgas Minskas vienošanās izpildes.

ASV Kongresa Ārlietu komisijas padomnieku un Valsts departamenta pārstāvju delegācija Latvijā uzturas reģionālā vizītē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā