Edgars Rinkēvičs aicina arī turpmāk saglabāt ASV līderību un militāro klātbūtni Baltijas valstīs

20.09.2016. 22:58

Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 71. sesijā Ņujorkā 20. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV Valsts departamenta Valsts sekretāra vietnieku politiskajos jautājumos Tomasu Šenonu (Thomas A.Shannon), lai pārrunātu stratēģiskās partnerības un drošības politikas aktualitātes.

“ASV ir Latvijas svarīgākais stratēģiskais partneris un sabiedrotais, par ko arī liecina šī gada aktīvā divpusējā sadarbība. Augustā Rīgā uzņēmām ASV viceprezidentu Džo Baidenu, ir notikušas arī trīs ASV Kongresa delegāciju vizītes, kas turpināsies,” sacīja E. Rinkēvičs.

Ministrs pauda pārliecību, ka Latvijai kopā ar citām Baltijas valstīm ir svarīgi paplašināt atbalstu ASV Kongresā. “ASV Kongresa atbalsta nozīme ar gadiem ir tikai pieaugusi. Tāpēc rosinām vēl šoruden kongresmeņus apsvērt iespēju ASV Senāta Ārlietu komitejā organizēt diskusiju par Baltijas valstīm un NATO,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Sarunā par drošības politiku un notikušo NATO samitu Varšavā, E. Rinkēvičs pateicās par ASV nozīmīgo atbalstu un militāro klātbūtni Baltijas valstīs. “Esam apmierināti ar NATO samita Varšavā rezultātiem, īpaši par paplašināto alianses klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā. Esam arī gandarīti par Kanādu kā vadošo valsti daudznacionālai kaujas grupai Latvijā. Būtiska būs samita lēmumu ieviešana, tostarp pārējo atbalstošo valstu identificēšana,” uzsvēra ministrs.

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka ir nepieciešams arī turpmāk saglabāt ASV līderību un militāro klātbūtni ne tikai Polijā, bet arī Baltijas valstīs. “Nevienai citai sabiedrotajai valstij nav tādu militāro spēju un simboliskās lomas kā ASV,” pauda E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka ekonomiskie un ģeopolitiskie apsvērumi Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) nolīgumā ir vienlīdz būtiski. “Latvija atbalsta sarunu intensificēšanu gan tehniskā, gan politiskā līmenī, nezaudējot apņemšanos noslēgt ambiciozu nolīgumu, panākot maksimālu progresu sarunās 2016. gadā,” sacīja E. Rinkēvičs.

Runājot par enerģētisko drošību, ministrs pauda pārliecību, ka ir svarīgs tālāks darbs pie iekšējā enerģijas tirgus un infrastruktūras attīstības un pie energopiegāžu diversifikācijas, kas ne tikai veicinās energodrošību, bet arī pavērs jaunas iesaistīšanās iespējas ASV kompānijām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā