Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis iesniedz akreditācijas vēstules ASV prezidentam Barakam Obamam

19.09.2016. 18:37

16. septembrī Vašingtonā Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Andris Teikmanis svinīgās akreditācijas ceremonijas laikā Baltajā namā iesniedza akreditācijas rakstus ASV prezidentam Barakam Obamam.

Andris Teikmanis savā vēstījumā ASV prezidentam uzsvēra gandrīz gadsimtu ilgās un patiesi draudzīgās attiecības starp abām valstīm, plašo divpusējo sadarbību un stratēģiskās sabiedroto saites Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO). Tāpat vēstnieks pauda gatavību turpināt ciešo Latvijas un ASV dialogu svarīgajos globālajos un drošības politikas jautājumos, uzsverot sadarbības perspektīvu Eiropas Savienības Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs. ASV prezidents Baraks Obama vēstījumā apliecināja NATO 5. panta nelokāmo apņemšanos, atzīmēja Latvijas īstenoto stingro atbalstu ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) līgumam, kā arī apsveica Latviju ar pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) šī gada jūlijā. Sarunā ASV prezidents uzsvēra, ka ASV un Latvija ir cieši sabiedrotie, un vienojās ar vēstnieku turpināt īstenot ASV viceprezidenta Džo Baidena nesenās vizītes laikā Latvijā 23. augustā panāktās vienošanās.

Jāatzīmē, ka šogad tiek svinētas nozīmīgas gadskārtas – 94. gadadiena kopš ASV de iure atzina Latvijas Republiku un tika nodibinātas diplomātiskās attiecības, kā arī Latvijas un ASV diplomātisko attiecību atjaunošanas 25. gadadiena.

Andris Teikmanis ir bijis Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Eiropas Padomē, Vācijas Federatīvajā Republikā, Krievijas Federācijā un Apvienotajā Karalistē. Vēstnieks Teikmanis ir Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris, kā arī Atzinības krusta lielvirsnieks.

Līdz šim ārkārtējā un pilnvarotā Latvijas vēstnieka ASV pienākumus pildīja Andris Razāns.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā