Latvijas vēstniece OECD Ivita Burmistre iesniedz akreditācijas vēstules OECD ģenerālsekretāram

02.08.2016. 17:50

2. augustā Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece OECD Ivita Burmistre iesniedza akreditācijas vēstules OECD ģenerālsekretāram Anhelam Gurijam (Angel Gurría).

Svinīgās ceremonijas laikā vēstniece pateicās A. Gurijam par sniegto atbalstu iestāšanās procesā un pauda gatavību aktīvi iesaistīties organizācijas darbā, lai turpinātu iesāktās reformas Latvijas ilgtermiņa attīstībai un konkurences veicināšanai, piemēram, valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu un pasākumus cīņai ar korupciju un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Sarunas gaitā I. Burmistre atzīmēja, ka OECD prioritātes sasaucas ar jautājumiem, kas ir nozīmīgi Latvijai – darba tirgum nepieciešamo prasmju attīstīšana, izglītības kvalitātes un pieejamības nodrošināšana, nevienlīdzības mazināšana, produktivitātes un konkurētspējas celšana un digitālās ekonomikas piedāvāto iespēju izmantošana. Kā turpmākās prioritārās jomas Latvijas un OECD sadarbībā tika izceltas arī efektīva nodokļu iekasēšana un OECD nodokļu informācijas apmaiņas un caurskatāmības standartu ieviešana. 

A. Gurija atzinīgi novērtēja Latvijas institūciju profesionālo darbu iestāšanās procesa laikā un apliecināja organizācijas ekspertu gatavību arī turpmāk sniegt atbalstu Latvijas nacionālo prioritāšu virzīšanā. A. Gurija iezīmēja jomas, kurās Latvijas pieredze būs noderīga citām OECD dalībvalstīm, piemēram, digitalizācijas jomā un administratīvā sloga mazināšanā valsts pārvaldē, un uzsvēra Latvijas potenciālu nodot uzkrātās zināšanas un popularizēt OECD standartus Latvijas prioritārajās attīstības sadarbības valstīs Centrālāzijā un ES Austrumu partnerības valstīs.

Ņemot vērā Latvijas sniegumu iestāšanās procesā, A. Gurija pauda pārliecību, ka Latvija pratīs izmantot plašās organizācijas zināšanas, ieteikumus un politiskos dialogus Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanai.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā