Ārlietu ministrs Vašingtonā piedalīsies cīņai pret ISIL/Da’esh ārlietu ministru sanāksmē

19.07.2016. 09:06

No 19. līdz 22. jūlijam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs, kuras laikā ministrs piedalīsies Starptautiskās koalīcijas cīņai pret ISIL/Da’esh ārlietu ministru sanāksmē Vašingtonā.

Koalīcijas sanāksmē 21. jūlijā, kuru vadīs ASV valsts sekretārs Džons Kerijs (John Kerry), ārlietu ministrs paudīs Latvijas nostāju un informēs koalīcijas partnerus par Latvijas ieguldījumu, sniedzot atbalstu koalīcijas centieniem teroristiskā grupējuma ISIL/Da’esh apkarošanā.

Starptautiskā koalīcija cīņai pret ISIL/Da’esh tika izveidota 2014. gadā, apvienojot vairāk nekā 60 pasaules valstis, un tās aktivitātes ir vērstas piecos galvenajos virzienos: ISIL/Da’esh propagandas atspēkošana, ārvalstu teroristu kaujinieku fenomena apkarošana, terorisma finansēšanas novēršana, militārās aktivitātes ISIL/Da’esh apkarošanā un stabilizācijas atbalsts krīzes skartajām valstīm. Latvija ir pievienojusies koalīcijai kopš tās izveides, piedaloties vairākās no koalīcijas darba grupām. Tāpat Starptautiskās koalīcijas aktivitāšu ietvaros Latvija kopš šī gada februāra ir nosūtījusi sešus instruktorus Irākas drošības spēku apmācībai.

Vizītes laikā ministram ir paredzētas arī vairākas divpusējās tikšanās ar ASV amatpersonām, kā arī dalība diskusijā ar Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Center for Strategic and International Studies) ekspertiem.

Uzturoties ASV, ārlietu ministrs tiksies ar ASV viceprezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Kolinu Kālu (Colin Kahl). Šīs tikšanās viens no galvenajiem mērķiem ir pārrunāt ASV viceprezidenta Džo Baidena (Joe Biden) šogad plānoto vizīti Latvijā. Tāpat, tiekoties ar ASV amatpersonām, ir paredzēts pārrunāt Latvijas un ASV stratēģiskās partnerības aktuālos jautājumus, apmainīties ar viedokļiem par NATO samita Varšavā galvenajiem rezultātiem, kā arī apspriest citas divpusējo attiecību un drošības politikas aktualitātes.

20. jūlijā Vašingtonā norisināsies arī Starptautiskās koalīcijas aizsardzības ministru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēs aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā