Valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs Vašingtonu un Otavu

13.06.2016. 09:36

No 13. līdz 15. jūnijam Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēs Vašingtonu, ASV. Savukārt 16. jūnijā valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs Otavu, Kanādu.

Vizītes laikā valsts sekretārs ar ASV un Kanādas amatpersonām pārrunas divpusējās un transatlantiskās sadarbības aktualitātes, gatavošanos NATO Varšavas samitam, NATO atturēšanas un aizsardzības politikas īstenošanas un  sabiedroto klātbūtnes Baltijas valstīs nostiprināšanas pasākumus.

A. Pildegovičam ir paredzētas tikšanās ar valsts sekretāra vietnieku politiskos jautājumos Tomasu Šenonu (Thomas A. Shannon), sankciju politikas koordinatoru vēstnieku Danielu Frīdu (Daniel Fried), viceprezidenta nacionālās drošības padomnieka vietnieku Eliju Ratneru (Ely Ratner), valsts sekretāra vietnieka palīdzi Sjūzanu Torntoni (Susan Thornton), Nacionālās Drošības padomes vecāko direktoru Čārlzu Kupčanu (Charles Kupchan) un vecāko direktori Selesti Valanderi (Celeste Wallander), senatoru Džefersonu Boregāru Sešnosu (Jefferson Beauregard Sessions), Kongresa Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Edu Roisu (Ed Royce) un citām ASV administrācijas un Kongresa amatpersonām un pētniecības institūtiem. Vizītes laikā valsts sekretārs piedalīsies Latvijas vēstniecības ASV un Makkeina institūta (McCain Institute) organizētā diskusijā par drošības politiku un  Latvijas Ārpolitikas institūta jaunākās grāmatas "Latvija un Savienotās Valstis: izvērtējot stratēģisko partnerību mainīgajā vidē" prezentācijā. 

Savukārt vizītes laikā Kanādā valsts sekretāram A. Pildegovičam ir plānotas tikšanās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku un politisko direktoru Marku Gvozdecki (Mark Gwozdecky), ārlietu ministra padomnieku Kristoferu Bērziņu (Christopher Berzins), Kanādas parlamenta deputātu Pīteru Van Lounu (Peter Van Loan) un citām Kanādas amatpersonām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā