Ārlietu ministrs darba vizītē ASV pārrunās drošības politikas un ekonomiskās sadarbības jautājumus

22.02.2016. 10:29

No 23. līdz 26. februārim notiks ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte ASV, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Attīstības programmas 50. gadadienai veltītajā ministru sanāksmē Ņujorkā. Savukārt Vašingtonā ministrs tiksies ar augsta līmeņa ASV Valsts departamenta, Kongresa, Komercdepartamenta un Finanšu ministrijas pārstāvjiem. Vienlaikus ministrs plāno piedalīties ASV domnīcu diskusijās par mūsdienu globālajiem izaicinājumiem un to risināšanas perspektīvām.

24. februārī Ņujorkā ANO sesijā E. Rinkēvičs plāno piedalīties diskusijās par vardarbīgu ekstrēmismu un miermīlīgu sabiedrību veidošanu. Vizītes laikā notiks arī divpusējā tikšanās ar ANO ģenerālsekretāra vietnieku politiskajos jautājumos Džefriju Feltmanu (Jeffrey Feltman), kā arī dalība domnīcas – Ārējo attiecību padome (The Council on Foreign Relations) – rīkotajā diskusijā par drošības politikas jautājumiem.

Lai pārrunātu gatavošanos Varšavas NATO samitam, tostarp reģionālos drošības politikas jautājumus un Latvijas iestāšanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), 25. februārī Vašingtonā ministram paredzēta tikšanās ar ASV valsts sekretāra vietnieku Entoniju Blinkenu (Antony Blinken), ASV Kongresā ar Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Edu Roisu (Ed Royce) unKomerdepartamenta valsts sekretāra vietnieku Brūsu Endrjū (Bruce Andrews).

Ārlietu ministram E. Rinkēvičam ir paredzēta arī uzstāšanās ASV Nacionālās aizsardzības akadēmijā un dalība publiskajā diskusijā Transatlantiskās sadarbības iespējas un izaicinājumi” (Challenges and Opportunities for Transatlantic Cooperation). Savukārt 26. februārī ministrs piedalīsies domnīcas – Atlantiskā padome (Atlantic Council) – diskusijā par NATO Varšavas samita sagatavošanās prioritātēm (Priorities in Preparation for the Warsaw NATO Summit), kā arī tikšanās ASV Finanšu ministrijā.

Izmantojot vizītes doto iespēju, ārlietu ministrs tiksies ar Vašingtonas latviešu organizāciju vadību un latviešu kopienu, lai pārrunātu kopienai aktuālos jautājumus, Latvijas iekšpolitiskās norises un gatavošanos Latvijas simtgades svinībām.

E. Rinkēvičs vizītes gaitā sniegs vairākas intervijas ASV plašsaziņas līdzekļiem, tostarp Politico.com, Washington Post.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā