Ārlietu ministrijas paziņojums par Ziemeļkorejas iespējamo kodolizmēģinājumu

06.01.2016. 15:21

Ārlietu ministrija pauž bažas par Ziemeļkorejas 6. janvāra paziņojumu par tās veikto ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

Ja tiks apstiprināts, ka Ziemeļkorejas apgalvojumi par jauna kodolizmēģinājuma veikšanu ir patiesi, tas nepārprotami liecinās, ka Ziemeļkoreja atkārtoti pārkāpj ANO Drošības padomes rezolūcijas, un tās rīcība rada ievērojamus draudus stabilitātei un drošībai pasaulē, kā arī skaidri norāda uz Ziemeļkorejas nevēlēšanos ņemt vērā starptautiskās sabiedrības vairākkārt paustos aicinājumus atteikties no provokatīvām darbībām.

Latvija pievienojas Eiropas Savienības aicinājumiem, kas norāda uz nepieciešamību Ziemeļkorejai ievērot tās starptautiskās saistības un atteikties no darbībām, kas ir klaji pretrunā ANO Drošības padomes rezolūcijām. Aicinām atgriezties pie sarunām ar starptautisko sabiedrību, tostarp Sešu pušu formātā, lai mazinātu spriedzi Korejas pussalā un plašākā reģionā.

Šobrīd starptautiskie eksperti turpina izvērtēt Ziemeļkorejas paziņojuma par tās īstenoto pirmo ūdeņraža bumbas izmēģinājumu patiesumu. Iepriekš Ziemeļkoreja ir īstenojusi trīs kodolizmēģinājumus, no kuriem pēdējais tika reģistrēts 2013. gada februārī. Šajos izmēģinājumos tika veikti atombumbas sprādzieni, kas salīdzinājumā ar ūdeņraža bumbas sprādzieniem ir uzskatāmi par mazāk spēcīgiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā