Latvija skumst kopā ar Ukrainas tautu par bojāgājušajiem Odesā

03.05.2014. 15:15

Latvija kopā ar starptautisko sabiedrību skumst kopā, un izsaka visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus Ukrainas tautai saistībā ar traģiskajiem notikumiem Odesā. 

Latvija kopā ar starptautisko sabiedrību stingri nosoda vardarbību, provokācijas, iejaukšanos no ārienes, kas tikai rada nevainīgu cilvēku upurus un nes postu, grauj stabilitāti Eiropā.

 Latvija ir pārliecināta, ka Ukraina veiks vispusīgu izmeklēšanu, kas ļaus saukt pie atbildības patiesos vainīgos. Minētie notikumi skaudri apliecina nepieciešamību panākt nekavējošu saspīlējuma deeskalāciju Ukrainā. Tam par pamatu jākalpo četrpusējai vienošanās ko š. g. 17. aprīlī parakstīja Ženēvā.

 Latvija, atzīstot Ukrainas centienus atjaunot likuma varu valstī, atkārtoti aicina visas iesaistītās puses apvienot pūles, lai novērstu saspīlējuma radītās sekas. Latvija atbalsta un atbalstīs situācijas normalizēšanas pasākumus, kā arī ir gatava dalīties ar savu pieredzi un sniegt palīdzību. 

Tiek ziņots, ka š. g. 2.maija vardarbīgu sadursmju rezultātā Odesā un ugunsgrēkā Odesas Arodbiedrību namā ir gājuši bojā vismaz 43 cilvēki un gandrīz divi simti ievainoti, tai skaita desmitiem smagā stāvoklī. 

index.php?option=com_content&view=article&id=18126>Plašāk par Latvijas un Ukrainas divpusējām attiecībām